5 sposobów na przerobienie spodni jeansowych

Jeansy to uwielbiany przez wszystkich element garderoby. Są uniwersalne i w zależności od sposobu ich zestawienia z innymi częściami garderoby stworzą oryginalne zestawienia. Czasami zdarza się jednak, że nasze ulubione jeansy wymagają lekkiego odświeżenia. Istnieje wiele sposobów na odmianę starych jeansów w domowych warunkach, nawet bez posiadania specjalnych umiejętności i profesjonalnego sprzętu. W naszych szafach często zalegają jeansy, które ubrałyśmy raz lub dwa razy i się nam znudziły. Co zrobić? Wówczas sięgamy do wyobraźni i tworzymy oryginalny projekt naszych własnych, spersonalizowanych jeansów, których nie będzie miał nikt inny. Samodzielne przerabianie ubrań gwarantuje stworzenie czegoś unikatowego i oryginalnego. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia.  

Jak przerobić stare jeansy? 

Kochasz swoje markowe jeansy, ale chcesz je nieco odświeżyć? Istnieje wiele sposobów na ozdobę lub przemodelowanie spodni w domowych warunkach, nawet bez posiadania specjalnych umiejętności. Dzięki temu nasze ulubione spodnie marki Lee czy Wrangler mogą zyskać drugą młodość. Poniżej przedstawiamy 5 najciekawszych sposobów, by Twoje jeansy znów cieszyły oko! Markowe jeansy damskie i markowe jeansy męskie można z łatwością samodzielnie przerobić, by uzyskać niezwykle oryginalny i nietypowy model. W zależności od tego, w czym czujemy się dobrze, wybierzmy dodatki, które będą pasowały do naszego stylu oraz większości stylizacji. Wiele modeli znajdziesz w naszym sklepie internetowym – Texas Club.  

Zmiana długości gwarantem właściwego dopasowania jeansów do sylwetki 

Jak przerobić spodnie na rurki? Wystarczy zwężenie nogawki i mamy całkiem nowe spodnie! Jak przerobić spodnie na spodenki krok po kroku? Pierwszym i najprostszym sposobem na zmianę starych, nudnych jeansów jest zmiana ich długości. Z tradycyjnych spodni można łatwo stworzyć spodnie kończące się nad kostką lub za kolanem (czasem wystarczy tylko podwinąć nogawki, by uzyskać oczekiwany efekt). Można także przerobić spodnie na spodenki. Rozwiązanie sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy spodnie są już podniszczone na nogawkach. Spodnie po obcięciu można podszyć lub wystrzępić. Najprostszym sposobem przerobienia starych jeansów jest ich całkowite skrócenie. Ten sposób sprawdzi się, gdy jeansy już Ci się znudziły, jeansy wyszły z mody, lub nogawki są już w nienajlepszym stanie.  

Jedyne, co musisz zrobić, to zaznaczyć miejsce, w którym chcesz obciąć spodnie. Następnie odetnij nożyczkami nogawki tak, aby uzyskać pożądaną długość. Możesz obszyć krawędzie albo zostawić je w postaci postrzępionej dla uzyskania bardziej buntowniczego efektu. 

Własnoręcznie wykonane przetarcia i dziury – hit sezonu! 

Jesteś załamany/na, bo w Twoich ulubionych jeansach pojawiły się dziurki bądź przetarcia? Nie martw się, w zasadzie to żaden problem. Wystarczy jedynie odpowiednio je przerobić. Lekko podniszczone spodnie, jeansy z przetarciami to wciąż hit, wpisujący się w modowe trendy na ten sezon. Wykonanie takich przetarć jest bardzo proste i zajmuje kilka minut. Za pomocą własnoręcznie wykonanych dziur stworzysz unikatowy model jeansów, zgodny z panującymi trendami. Możemy sami wybrać miejsca, w których powstaną przetarcia i określić, jakie one dokładnie będą.  

 

Jak przerobić jeansy na boyfriend? Wystarczy je nieco postrzępić i nowe spodnie gotowe! Jak przerobić spodnie na ciążowe? Wystarczy dodać w pasie gumkę i zaszewki w taki sposób, aby jeansy nie uciskały brzuszka ciążowego i były wygodne dla przyszłej mamy.  

Przetarcia są w trendach na ten sezon, jednak nie każda/y z nas czuje się w nich dobrze. I z tym problemem można się z łatwością rozprawić. W tym celu przyda się materiał - mozę być on ozdobny lub całkowicie gładki. Pod dziurę można podszyć również grubą koronkę, która będzie wyglądać niezwykle efektownie i ozdobi całą stylizację.  

 

Naszywki - sposób na szybką odmianę starych jeansów 

Po trzecie można ozdobić spodnie różnego rodzaju naszywkami. Tego typu dodatki są dostępne w każdej pasmanterii. Dzięki takiemu zabiegowi jeansy będą nie tylko unikatowe, ale bardzo modne (w ostatnim czasie naszywki są sposobem zdobienia spodni stosowanym przez wielu markowych producentów). 

Haft – tradycyjna metoda na ozdobę nowoczesnych elementów garderoby 

Następną proponowaną przez nas metodą na odnowienie markowych jeansów jest haft. Możemy na naszych ulubionych spodniach wyhaftować dowolny wzór, symbol, a nawet napis. Ten sposób można łączyć z podanymi wyżej i wyhaftować obrzeża nacięć lub naszywek. Tak ozdobione markowe spodnie będą z pewnością przykuwać pozytywną uwagę. 

Farbowanie skutecznie odmieni każde jeansy 

Ostatnim ciekawym sposobem na odświeżenie jeansów jest ich przefarbowanie. Odpowiednie farby do tkanin można kupić bez trudu w każdej pasmanterii. Dzięki temu można zafarbować wyblakłe spodnie znów na klasyczny denim lub czerń. Albo – jeśli chcemy spróbować czegoś odważniejszego – przemalować jeansy na bardziej odważny kolor. Polecamy!