2017-08-30

następny poprzedni

Jak czyścić obuwie sportowe?

Jak czyścić obuwie sportowe?

Wygodne buty to podstawa każdej aktywności. Niezależnie od tego, czy wybieramy się na długi spacer, czeka nas męcząca podróż czy też chcemy podjąć trening w dowolnej dziedzinie sportu – zainwestujmy w dobrej jakości obuwie, które nas nie zawiedzie i zapewni komfort w każdej sytuacji. Jednak nie zapominajmy, że aby utrzymać właściwości nawet najlepszych butów, trzeba o nie odpowiednio dbać i właściwe je konserwować. Tylko w ten sposób będziemy się cieszyć z zakupu przez długi czas.

 

Regularnie usuwajmy zabrudzenia

 

Każdy typ obuwia czyścimy i konserwujemy podobnie, trzymając się ogólnych zasad. Np. trampki – doceniane przez klientów za wygodę i uniwersalność – brudzą się bardzo szybko, a wszelkie plamy, kurz i przebarwienia powinniśmy systematycznie usuwać poprzez ręczne czyszczenie szczotką (jeśli nie mamy w domu specjalnej szczotki do butów, posłużmy się np. szczoteczką do zębów, która dodatkowo świetnie sprawdzi się podczas czyszczenia trudno dostępnych miejsc). Górną, materiałową warstwę możemy potraktować silnymi detergentami, jednak w przypadku białej podeszwy lepiej wybierzmy proszek do prania lub zwykle mydło. Biały kolor gumy po parokrotnym kontakcie z silnymi środkami chemicznymi (np. wybielającymi) może przybrać nieładny, żółty odcień, którego już się nie pozbędziemy. Ponadto szczegółowo zapoznajmy się z informacjami producenta, ponieważ to właśnie w nich znajdziemy wszystkie niezbędne wskazówki dotyczące bezpiecznego czyszczenia konkretnego obuwia.

 

Pranie butów w pralce

 

Popularną metodą szybkiego rozprawienia się z zabrudzeniami jest m.in. wypranie butów w pralce automatycznej, przy czym należy pamiętać o dobraniu adekwatnej temperatury, którą na pewno podano w dołączonych do zamówienia ulotkach lub w informacjach umieszczonych na pudełku. Trzeba również wziąć pod uwagę, że nie wszystkie buty można bez obaw prać. Niektóre sportowe modele, np. marek Pepe Jeans czy Wrangler, posiadają elementy klejone, a nie szyte, w związku z czym długotrwały kontakt z wodą może je całkowicie uszkodzić. Zachęcamy więc do przestrzegania wytycznych podanych dla każdego produktu, dzięki czemu zakupione buty okażą się dobrą inwestycją na co najmniej kilka sezonów.

 

Brak komentarzy.

Komentuj:

Token
 

NEWSLETTER