2017-04-07

następny

Jak prać jeansy? Też się zastanawiasz?

Jak prać jeansy? Też się zastanawiasz?

Jeansy są modne, komfortowe w noszeniu i trwałe, ale... tylko pod warunkiem, że odpowiednio się je traktuje. Wiele błędów związanych z niszczeniem odzieży jeansowej wynika z niewiedzy, w jakich warunkach powinno się ją prać. Z pewnością nikt nie chce, by jego ulubione spodnie Wrangler czy Cross Jeans uległy zniszczeniu, zatem podpowiadamy, jak prać jeansy, aby zachowały doskonałą formę.

 

 

Pralka - Jak prać jeansy.

 

 

Czego używać do prania jeansów?

 

Na początek mała ciekawostka: producenci markowych jeansów, jak Pepe Jeans czy Lee zalecają, by spodni jeansowych nie prać, a jedynie przemywać delikatnym detergentem z użyciem szczoteczki. Dla zachowania świeżego zapachu wskazane jest zawijanie spodni w folię i umieszczanie ich na kilka godzin w zamrażalniku. Ten sposób ma pomóc zachować ładny kolor i kształt odzieży, ale z pewnością dla większości miłośników jeansów jest nie do pomyślenia, dlatego warto wiedzieć, jak prać swoje spodnie, aby ich nie zniszczyć.

 

Pranie ręczne jeansów.

 

Producenci jeansu zalecają pranie ręczne, które jest dla tkaniny najdelikatniejsze, jednak pranie jeansu w dłoniach nie zalicza się do przyjemnych czynności. Decydując się na pralkę koniecznie trzeba zadbać o odpowiednią temperaturę. Choć na metkach zazwyczaj znajduje się adnotacja, by spodnie prać w temperaturze 40 stopni Celsjusza, lepiej zdecydować się na chłodniejszą wodę. Ważną kwestią jest także dobór odpowiednich środków piorących. Aby zachować ładny kolor ubrań, warto zastosować proszki lub płyny zapobiegające utracie ciemnego pigmentu. Odradza się za to stosowanie płynów zmiękczających, które swoim działaniem naruszają strukturę jeansu.

 

Pranie jeansów w pralce.

 

By cieszyć się ładnym wyglądem ulubionych spodni jeansowych, warto pamiętać także o innych zasadach dotyczących ich prania i suszenia. Jeansy powinno się prać na lewej stronie, z dokładnie pozapinanymi suwakami i guzikami, które podczas obrotów w pralce mogłyby podrzeć odzież. Nie można zapominać także o odpowiednim segregowaniu kolorów oraz dokładanym sprawdzeniu wszystkich kieszonek. Nieopatrznie uprana chusteczka lub bilet autobusowy potrafią zniszczyć najfajniejsze markowe jeansy!

 

A jak suszymy jeansy?

 

Przy suszeniu trzeba unikać nowoczesnych urządzeń, jeansy najlepiej suszy się na świeżym powietrzu. Najlepiej wieszać je za szlufki, by uniknąć śladów klamerek, przed powieszeniem warto je wygładzić, co zapobiegnie odgnieceniu. Jeśli chce się uchronić spodnie przed blaknięciem, lepiej pozostawić je na lewej stronie, by zabezpieczyć pigment przed wpływem promieni słonecznych. Prasowanie jeansów nie jest wskazane, bo może prowadzić do powstawania nieładnych świecących śladów, jeśli jednak upieramy się przy użyciu żelazka, trzeba pamiętać o odwróceniu spodni na lewą stronę!

 

 

Spinacze, klamerki  do suszenia odzieży

 

 

 

Brak komentarzy.

Komentuj:

Token
 

NEWSLETTER