Co warto czyścić w pralni chemicznej?

Pralnie chemiczne zyskują wielu zwolenników. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas i jednocześnie gwarantuje, że ubrania zostaną odpowiednio wyczyszczone bez narażenia ich na zniszczenie. Niektóre z tkanin są zbyt delikatne i pod wpływem wody mogą mogą ulec rozciągnięciu bądź skurczeniu, potrzebują zatem konkretnego rodzaju pielęgnacji, czyli tzw. prania na sucho.

Materiały przeznaczone do prania na sucho

Niektóre z materiałów powinny unikać wody, dlatego odzież z nich wykonana koniecznie musi zostać oddana do pralni chemicznej. Należy do nich m.in. wełna, która bardzo łatwo ulega zniszczeniom. Wrzucenie ulubionego swetra do zwykłej, domowej pralki nie jest najlepszym pomysłem. Modne w tym sezonie płaszcze od Pepe Jeans także lepiej zanieść do pralni chemicznej.

Innym materiałem podatnym na odbarwienia jest zamsz. Ubrania z niego wykonane prezentują się szczególnie wyjątkowo lecz ich czyszczenie może okazać się problematyczne, podobnie jak w przypadku jeansu, który co prawda można wyprać, ale niektóre plamy będą niezwykle uciążliwe. Jeansy marki Lee czy Wrangler lepiej więc oddać do pralni. Dobra jakość wymaga specjalnego traktowania. Len, delikatna bawełna czy kaszmir także potrzebują odpowiedniego podejścia. Koszulki od Cross Jeans nierzadko są z nich wykonane, a na takie materiały warto postawić zwłaszcza latem.

Ubrania na ważne uroczystości

Do pralni chemicznej najczęściej oddaje się ubrania, które były drogie i mają szczególne znaczenie. Należy do nich chociażby suknia ślubna czy sukienka druhny. Mężczyźni do pralni zanoszą zazwyczaj garnitury, które muszą wyglądać nienagannie a ich pranie i prasowanie sprawia nieco kłopotu. Przeważnie trudno też poradzić sobie z plamą na kurtce czy płaszczu. Na szczęście pralnia chemiczna rozwiąże podobne problemy, aby móc cieszyć z wypranych i czystych ubrań, które posłużą jeszcze przez długie lata.