Jak dobrać jeansy?

Moda na jeansy raczej nie przeminie, ale wybór tych odpowiednich nie jest prostą sprawą. Wie o tym każda z nas, która kiedykolwiek próbowała kupić idealne spodnie dla siebie. Dobrze dobrane jeansy pozwalają ukryć wiele niedoskonałości i podkreślić nasze atuty. Jak więc znaleźć te właściwe?

Warto czuć się dobrze

Jeśli chcesz, aby Twoje nowe jeansy Lee sprawiały Ci przyjemność, to przede wszystkim skup się na modelach, w których czujesz się sobą. Nie podążaj ślepo za trendami obecnego sezonu tylko dlatego, że tak robią inni. Uważasz, że w rurkach Wrangler wyglądasz lepiej niż w dzwonach?

 

Fantastycznie czujesz się w luźnych boyfriendach? Przymierzaj tak długo, aż znajdziesz ten JEDYNY model. W końcu sama wiesz najlepiej, co dla Ciebie najlepsze!

Uzyskanie odpowiedniego efektu

Właściwie dobrane do typu figury jeansy potrafią czynić cuda. Wiadomo na przykład, że kieszenie z tyłu optycznie powiększają pupę. Jeśli więc nie chcesz uzyskać takiego efektu, to wybierz spodnie Pepe Jeans bez tylnych kieszeni. Pamiętaj, że diabeł tkwi w szczegółach, warto więc poświęcić sporo czasu na poszukiwanie jeansów idealnych. Dobrym pomysłem może być także poradzenie się bliskiej przyjaciółki, która pomoże i dostrzeże rzeczy, których Ty nie zauważysz. Jeansy zapinane na dwa guziki będą świetnym rozwiązaniem, jeśli chcesz uniknąć efektu powiększonego brzucha.

Co dla gruszki, co dla klepsydry?

Jeżeli jesteś gruszką, to najprawdopodobniej lepiej Ci będzie w spodniach z lekko rozszerzaną nogawką. Tutaj idealnie sprawdzą się bootcuty Cross Jeans albo tradycyjne dzwony. Z kolei jabłka często wybierają rurki, zwłaszcza jeśli posiadają dość masywne łydki, ale zgrabne uda, które pragną podkreślić. Nierzadko problem ze znalezieniem dobrze dopasowanych jeansów mają klepsydry. Dla nich dobrym rozwiązaniem będą spodnie o nieco obniżonym stanie z prostą nogawką podkreślającą ich kobiece kształty. Nie zapominaj też, że krótkie nogawki optycznie skracają sylwetkę. Jeśli jesteś dość niska, to może warto z nich zrezygnować.