Jak kupować buty przez internet?

Obecnie zakupy przez internet stanowią rozwiązanie bardzo chętnie wybierane przez klientów. Dzięki korzystaniu z oferty on-line zyskujemy czas oraz mamy dostęp do szerszego asortymentu niż w sklepie stacjonarnym, a ponadto sprzedawcy regularnie przygotowują różnorodne oferty rabatowe. Jedynym problemem jest trudność w dopasowaniu odpowiedniego rozmiaru ubrań i butów – możliwość przymiarki mamy dopiero po otrzymaniu przesyłki, dlatego na etapie zamówienia musimy kierować się wyłącznie opisem i tabelami rozmiarów zamieszczonymi na stronie. Warto również wziąć pod uwagę kilka ogólnych porad.

Zmierz stopę, żeby wybrać dobry rozmiar

Przede wszystkim podczas zakupów obuwia przez internet nie sugerujemy się jedynie rozmiarem, który nosimy na co dzień. W zależności od marek rozmiarówka może być nieznacznie inna, wygodne buty muszą cechować się jednak jak najlepszym dopasowaniem do stopy, a nawet drobne różnice mogą wpłynąć na naszą wygodę i komfort. W związku z tym, najlepiej zmierzyć stopę – stajemy boso na kartce papieru i długopisem zakreślamy na niej punkt wyznaczony przez koniec pięty i najdłuższego palca. Następnie dokładnie mierzymy odległość między punktami i otrzymany wynik porównujemy z tabelami udostępnionymi na naszej stronie. Stopę powinniśmy mierzyć rano – w późniejszych porach dnia wynik może być niemiarodajny ze względu na ewentualną opuchliznę.

Dobierz rozmiar do typu obuwia

Aby różnego typu obuwie sportowe czy miejskie było trafionym zakupem bez wcześniejszej przymiarki, warto pamiętać o dodatkowej przestrzeni, którą musimy zapewnić stopie. Kiedy kupujemy obuwie zabudowane, np. trampki Wrangler, najlepiej więc dodać do uzyskanej wcześniej długości wkładki ok. 0,5 cm. Z kolei kupując kozaki, trapery czy botki możemy wybrać model jeszcze o rozmiar większy, co pozwoli nam założyć grube skarpetki i wciąż czuć się komfortowo. Inaczej sytuacja wygląda natomiast, jeśli jesteśmy zdecydowani na zakup butów odkrytych, typowo letnich – np. przy zamówieniu sandałów damskich polecamy wybrać rozmiar w pełni odpowiadający długości wkładki, bez dodatkowego zapasu. Buty letnie powinny być ściśle dopasowane do stopy.