Jak przerobić spodnie na ciążowe? Porady krok po kroku

Jesteś w ciąży i zastanawiasz się nad zmianą garderoby? Trafiłaś idealnie. Nie musisz od razu wydawać fortuny – dzięki naszym trikom możesz przerobić swoje stare ubrania na wersję ciążową.  

 

W szafie każdej kobiety znajduje się co najmniej jedna para jeansów. Markowe jeansy damskie są uniwersalne, pasują do wielu stylizacji i możesz założyć je na wiele okazji, a jeśli są również dopasowane to lubimy je zakładać ze względu na wygodę. Ciężarna nie przestaje być przecież kobietą i wciąż chce wyglądać dobrze – a jaki element podkreśla tak sylwetkę, jak dobrze dobrane jeansy? No właśnie. Dobrze jest więc mieć w swojej szafie ulubione jeansy, problematyczny może jednak okazać się rosnący brzuch. Proste przeróbki to żaden problem.  

Jak przerobić zwykłe spodnie na ciążowe - porady 

Jeśli obsługa maszyny do szycia nie ma przed Tobą tajemnic, w kilka chwil możesz przerobić ulubione jeansy na wersję ciążową. Warto wybierać spodnie elastyczne, które będą idealnie dopasowane do Twojej figury w biodrach i... możesz działać! Oto instrukcja, która pomoże Ci przerobić zwykłe spodnie na ciążowe.  

 

Jesteś w ciąży? Warto więc, abyś miała w swojej szafie przynajmniej jedną, a najlepiej kilka par jeansów. Takie element garderoby jest nie tylko wygodny, ale również praktyczny w tym okresie. Jeansowe spodnie pasują do wielu stylizacji - zarówno do sportowych, jak i tych bardziej eleganckich. Wygodne spodnie ciążowe to najlepsza opcja dla ciężarnej. Zanim jednak wydasz majątek na tego typu spodnie, zastanów się, czy nie możesz zrobić ich samodzielnie.  

 

Jeansy ciążowe 

Zajrzyj do swojej szafy i wybierz spodnie, które nadają się do przerobienia. Jeśli lubisz tego typu zmiany DIY - śmiało! Czego potrzebujesz? Przydadzą się nożyczki, nici i kawałek materiału, najlepiej w uniwersalnym kolorze. Jeśli lubisz oryginalne ubrania, możesz z łatwością poeksperymentować i postawić na materiał w kontrastowym odcieniu.  

 

Najpierw wypruwamy ze spodni pasek i szlufki, oraz jeśli potrzebujemy - również zamek. Przed przystąpieniem do przeróbki, warto przymierzyć spodnie, by sprawdzić, gdzie znajduje się brzuszek. Zaznaczamy to na materiale. Możemy użyć do tego np. mydełko krawieckie.  

Kolejnym krokiem jest wycięcie łuku powyżej materiału. Jeśli boisz się, że materiał będzie się strzępił, możesz obszyć górną część spodni. Następnie doszywamy do spodni pas na brzuchu z elastycznego materiału. Jeśli chcesz ułatwić sobie pracę, możesz użyć np. tkaniny ze starej bluzki.  

Szorty ciążowe 

Jeśli jednak okres ciążowy przypada na sezon letni, z pewnością przydadzą się szorty. Jak je zrobić? Dokładnie w ten sam sposób. Na końcu wystarczy jedynie obciąć nogawki i gotowe! Mamy letnie, ciążowe spodenki! 

Materiałowe spodnie ciążowe na gumkę 

Nie zawsze jednak będziemy przecież chodzić w jeansach. Czasami przydadzą się również eleganckie spodnie materiałowe. Jak dopasować je do ciężarnej? Wystarczy wyciąć rozporek i wstawić gumę. Przydadzą się więc spodnie i guma krawiecka.  

Wypruwamy górny pasek i sprawdzamy, czy spodnie będą mogły swobodnie przejść przez biodra. Mierzymy, jakiej długości gumka będzie nam potrzebna. Pamiętajmy jednak, że jej długość powinna być krótsza niż obwód spodni.  

Gumkę mocujemy szpilkami na prawej stronie spodni. Warto zwracać uwagę na to, że materiał pomiędzy szpilkami powinien delikatnie odstawać. Naciągamy gumkę, by miała taką samą długość, jak obwód spodni i wszywamy ją blisko krawędzi. Następnie wyrównujemy brzegi materiału i zaprasowujemy gumkę na lewej stronie.  

Taka zmiana spodni jeansowych na ciążowe jest nie tylko szybka i prosta, ale również przyniesie wiele satysfakcji dla osób, które lubią proste przeróbki ubrań. Jeansy Lee Scarlett i jeansy Goodies będą stanowić świetną bazę do wszelkich przeróbek.