Jak przetrwać na szpilkach bal karnawałowy?

Bale karnawałowe, sylwestry i wesela – to okazje, przy których szczególnie dbamy o elegancki strój i obowiązkowo chcemy mieć na sobie szpilki. Te wyjątkowe buty dodają wzrostu, wysmuklają sylwetkę i sprawiają, że nogi wydają się dłuższe i bardziej seksowne, ale nie tak łatwo wytrzymać w nich wiele godzin, na dodatek w tańcu. Jak przetrwać w szpilkach bal karnawałowy?

Dobra jakość = komfort

Jeśli chcemy wytrzymać w ulubionych szpilkach wiele godzin, powinnyśmy stawiać na obuwie dobrej jakości. Dziś w wielu sklepach można kupić barwne szpilki we wszystkich kolorach, wzorach i fasonach, a na dodatek w atrakcyjnych cenach. Ale jeśli chcemy mieć wyjątkowo porządne buty, powinnyśmy zdecydować się na modele wykonane z naturalnych tworzyw. Skóra dopasuje się do stóp, przez co staną się mniej narażone na otarcia i niedyspozycje. Planując kreację na ważne wyjście, lepiej też zdecydować się na buty już rozchodzone. Są one już dopasowane do krzywizn naszej stopy i na pewno okażą się wygodniejsze niż nowe szpilki.

Wybierz dobry fason

Trendy w obuwnictwie zmieniają się naprawdę szybko. Raz na czasie są buty ze szpicem, a już za chwilę – zaokrąglone noski. Na szczęście istnieją też ponadczasowe fasony szpilek, które są modne zawsze i wszędzie. Jednak na fason obuwia warto spojrzeć także pod kątem własnej wygody. Zabudowane szpilki są stabilniejsze niż wycięte pantofelki czy sandały. Lepiej trzymają stopę, dzięki czemu jest mniej narażona na kontuzje i wykrzywienia. A noski? Te zaokrąglone są stopom zdecydowanie bardziej przyjazne. Ciasny czubek buta, w który wciskają się obolałe i opuchnięte palce nie jest tym, co powitamy na balu z uśmiechem.

Zadbaj o stopy!

Wiele z nas nosi szpilki nie tylko od wielkiego święta, ale także do ulubionych jeansów czy kostiumów do pracy. Jeśli jednak na co dzień unikasz szpilek, przygotuj swoje stopy do tego wydarzenia. Zadbaj o pedicure, zrób peeling, aby pozbyć się zgrubień na skórze, a także poruszaj trochę stopami, by nabrały elastyczności i przygotowały się na wysiłek, który je czeka.

Szpilkowe SOS

Planując całonocną zabawę na obcasach, warto zaopatrzyć się w specjalne akcesoria. Na rynku dostępne są między innymi specjalne wkładki żelowe, które zmniejszają nacisk na podeszwę stopy, a przy tym zapobiegają jej zsuwaniu i nieprzyjemnemu wciskaniu palców w czubek buta. Na wypadek przykrych dolegliwości dobrze jest zabrać ze sobą dodatkową parę butów, na przykład balerinek, jednak przy małej torebce może to być problematyczne. Na taką ewentualność przydadzą się także plasterki i spraye na odciski.