Jak wybrać kurtkę na zimę?

Lada dzień zima zapuka do naszych drzwi, przynosząc ze sobą minusowe temperatury, nieprzyjemne opady i wszechobecną wilgoć. Do takich warunków pogodowych koniecznie trzeba się odpowiednio przygotować pod kątem ciepłej garderoby. Jednym z najważniejszych jej elementów jest zimowa kurtka, która ma nam zapewnić nie tylko ciepło, ale również swobodę ruchów w każdej sytuacji. Jak ją wybrać?

Z ciepłą kurtką zima niestraszna

Zimowa kurtka powinna być naprawdę ciepła, bo tylko wtedy należycie ochroni nas przed mrozami i podmuchami lodowatego wiatru. Z tego względu przy wyborze kurtki warto kierować się jej wypełnieniem, które zabezpiecza nas przed wpływem nieprzyjemnych czynników pogodowych oraz materiałem, z jakiego została wykonana wierzchnia część kurtki. Doskonałe właściwości izolacyjne posiadają kurtki wypełnione surowcem naturalnym: kaczym puchem lub pierzem jak przykładowo kurtka Wrangler Sue Nylon. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także okrycia wierzchnie z ociepliną syntetyczną: np. poliestrem. Atutem tego rodzaju wypełnień jest szybkie schnięcie i utrzymywanie ciepłoty kurtki. Jeśli chodzi o materiały, z jakich szyte są kurtki, dobrze sprawdzają się te z poliestru i poliamidu, ponieważ są odporne na opady atmosferyczne i wygodne w utrzymaniu w czystości. Takie kurtki w swojej ofercie ma wielu czołowych producentów, między innymi Lee, Pepe Jeans czy Volcano.

Funkcjonalne i ciepłe dodatki zadbają o twój komfort

Przy wyborze kurtki zimowej uwagę warto zwrócić także na dodatki takie jak kaptur, stójka czy ściągacze. Mają one wpływ nie tylko na wygląd okrycia wierzchniego, ale również na ochronę przed zimnem i opadami atmosferycznymi. Kaptur świetnie zabezpiecza przed śniegiem i porywistym wiatrem, z kolei mankiety i stójka to dodatkowa ochrona przed zimnem. Spojrzeć warto także na wielkość kieszeni czy długość kurtki. To ostatnie ma znaczenie szczególnie wtedy, gdy dużo czasu spędza się na świeżym powietrzu i potrzebuje porządnej ochrony przed zimnem atakującym niższe partie ciała.