Jak wyczyścić kurtkę skórzaną?

 

Skórzane kurtki od lat cieszą się popularnością. Znajdziemy je w męskiej i kobiecej szafie. Markowe kurtki damskie i markowe kurtki męskie znajdziemy zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Niegdyś atrybut motocyklistów i fanów muzyki rock. Dziś skórzana ramoneska stanowi must have w szafie każdej miłośniczki mody i świetną bazę do wielu stylizacji. Te wykonane z prawdziwej skóry to modele niezwykle trwałe, jednak co jakiś czas wymagają odświeżenia. Jak odnowić skórzaną kurtkę? Czy można wyprać ją w pralce? Jakich preparatów użyć, by skórzana kurtka była z nami wiele lat w nienaruszonym stanie? Oto nasze wskazówki.  

Jak odświeżyć skórzaną kurtkę? 

Skóra to wyjątkowo trwały materiał, jednak nawet ona może potrzebować czyszczenia i renowacji. Żeby porządnie zadbać o swoją skórzaną kurtkę i jej przy tym nie uszkodzić, warto przestrzegać kilku podstawowych zasad. 

Jeśli kurtka skórzana jest przez Ciebie użytkowana już przez jakiś czas, jej kolor prawdopodobnie stał się mniej intensywny. Istnieją proste sposoby na to, aby znów stał się żywy. Do ożywienia koloru kurtki będziemy potrzebować specjalnego balsamu koloryzującego, przeznaczonego do naturalnej skóry. Zanim jednak go zastosujemy, należy kurtkę wyczyścić. Produkt ten nie tylko na nowo wydobędzie kolor kurtki, ale również skutecznie zamaskuje ewentualne przetarcia czy drobne uszkodzenia. Jeśli jednak nie czujesz się na siłach wykonania tego samodzielnie, warto powierzyć kurtkę prawdziwym profesjonalistom, którzy zadbają o jej kondycję. W tym celu należy udać się do pralni, gdzie wykwalifikowani pracownicy nie tylko wyczyszczą kurtkę, ale również w miarę możliwości - przywrócą jej pierwotny kolor. W rezultacie nasza kurtka będzie wyglądać jak nowa.  

Jeśli jednak dopiero co dokonałeś zakupu kurtki i pragniesz zapobiec jej blaknięciu, postaw na właściwą jej pielęgnację i ochronę. Wówczas masz możliwość przedłużyć żywotność nowego zakupu. Pamiętaj, by nie wystawiać kurtki na słońce, gdyż to może powodować jej blaknięcie. Należy również unikać wilgoci, gdyż może ona być przyczyną powstawania na kurtce nieestetycznych przebarwień, które nie sposób usunąć.  

Jak wyczyścić skórzaną kurtkę? 

Wiele z nas zastanawia się - jak wyczyścić kurtkę skórzaną domowym sposobem? Najprościej oczywiście byłoby wrzucić ją do pralki – ale ostrzegamy – nie róbcie tego! Pralka spowoduje jej nieodwracalne zniszczenie. Jak wyprać kurtę skórzaną? Sposób czyszczenia jest uzależniony od typu zabrudzeń. Pierwsze i najważniejsze pytanie, które zadają sobie posiadacze skórzany kurtek brzmi -jak wyprać kurtkę skórzaną z potu? Nic bardziej prostego. Wystarczy delikatnie wyprać jej poszewkę ręcznie w wodzie z dodatkiem mydła. W ten sposób nie uszkodzisz kurtki i jednocześnie pozbędziesz się przykrego zapachu. Do prania możesz użyć miękkiej gąbki. Pocieraj nią delikatnie materiał, a następnie spłucz dokładnie i wysusz.  

Przez rozpoczęciem prania warto jednak w pierwszej kolejności zapoznać się z zaleceniami producenta, dotyczącymi czyszczenia danego modelu kurtki. Wybierając model staraj się wybierać te, wykonane z najwyższej jakości materiałów. Znajdziesz je w sklepie Texas Club