Jak zmienić kolor spodni jeansowych?

Czy zdarzyło Ci się, że dotychczasowe spodnie jeansowe wyszły z mody lub utraciły dawny kolor? Zawsze możesz nadać im nowy wygląd. Poznaj sposoby na zmianę koloru swoich spodni jeansowych.

Zacznij od wyprania jeansów w bezzapachowym, łagodnym proszku, pamiętając o zachowaniu odpowiedniej temperatury prania (nie więcej niż 30 stopni Celsjusza). Nie używaj żadnego płynu do płukania. Farby do tkanin stosuj wyłącznie wtedy, gdy spodnie są jeszcze mokre, a bezpośrednio przed planowanymi czynnościami, zamocz materiał raz jeszcze w gorącej wodzie. Następnie załóż rękawiczki (by chronić skórę przed przebarwieniami) i przełóż barwnik do miski. Rozcieńczaj z gorącą wodą w proporcjach 2:1 (2 szklanki wody na 1 opakowanie środka barwiącego). Dokładnie wymieszaj całość. Dodaj 1 szklankę gruboziarnistej soli i ponownie wymieszaj.

Do pralki wlej gorącą wodę oraz przygotowaną mieszankę. Dołóż do tego 1 szklankę octu oraz 1 łyżkę stołową proszku do prania. Umieść mokre spodnie w bębnie i nastaw cykl prania na co najmniej 30 minut. Na koniec wypłucz ubranie pod bieżącą wodą, aż będzie czysta. Wypierz spodnie raz jeszcze w pralce, tym razem tradycyjnym sposobem.

Po zakończonym farbowaniu bęben pralki dokładnie wyczyść, najlepiej dodając wybielacz. Zadbaj o oczyszczenie każdego zakamarka w urządzeniu, by zabezpieczyć się przed przypadkowym zabarwieniem reszty ubrań. Przed kolejnymi praniami nastaw kilka tzw. „pustych” cykli, bez żadnych materiałów wewnątrz. Pamiętaj, że efekt końcowy może być różny, w zależności od tego, ile barwnika użyjesz i jak chłonny jest materiał wyjściowy.

Na rynku dostępnych jest wiele barwników. Możesz uzyskać wymarzony odcień w zaledwie kilka godzin, bez konieczności kupowania nowych jeansów. Jeśli jednak chcesz przez długi czas cieszyć się pierwotnym kolorem spodni, postaw na wyroby sprawdzonych marek, takich jak Wrangler, Lee, Pepe Jeans lub Cross Jeans. Spodnie jeansowe tych firm zachowują świeżość koloru i świetny wygląd przez długie lata.