Jak znaleźć idealne szpilki?

Szpilki dodają nam nie tylko wzrostu, ale również seksapilu. Nogi w nich wydają się dłuższe i zgrabniejsze, sukienka nabiera szyku, a postrzępione jeansy Lee nie są już zwykłymi spodniami, ale elementem ciekawej stylizacji. Szpilki to coś, czego każda z nas potrzebuje w swojej garderobie, i to w kilku fasonach czy kolorach. Nie tak łatwo jednak kupić wygodne buty. Jak wybrać idealne szpilki dla siebie?

Moda kontra wygoda? Niekoniecznie!

Buty na niebotycznych obcasach wcale nie muszą być niewygodne, trzeba jednak znaleźć odpowiedni fason dla siebie i dopasować konkretną parę do potrzeb swoich stóp. Kluczowe jest dobranie odpowiedniego rozmiaru, ponieważ buty nie mogą być ani przyciasne ani zbyt luźne. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem jest zakup w tradycyjnym salonie obuwniczym, gdzie można but przymierzyć, pochodzić w nim kilka chwil i poczuć, jak leży na stopie.

Naturalne tworzywa

Za skórzane szpilki trzeba zapłacić trochę więcej, ale z pewnością jest to opłacalna inwestycja. Buty z naturalnych tworzyw lepiej przystosowują się do kształtu stopy, więc trudniej w nich o otarcia i przykre dolegliwości. Rozchodzone – staną się dla stóp drugą skórą. Są one również trwalsze i lepiej się prezentują, a stopa dobrze w nich oddycha. Jeśli chcemy kupić buty ze sztucznego tworzywa, zainwestujmy w skórzane wkładki. Przy okazji zakupmy też żelowe wkładki lub specjalne podkładki pod palce – przydadzą się, gdy zechcemy spędzić na obcasach wiele godzin.

Fason marzeń

Moda jest zmienna, nie warto więc ślepo za nią podążać. Lepiej mieć w swojej szafie sprawdzone i ponadczasowe szpilki, które pasują do jeansowych Wranglerów, zwiewnej sukienki czy eleganckiego kostiumu. Na półkach salonów obuwniczych spotkamy różne modele obuwia na obcasie. Jeśli zależy nam nie tylko na ładnym wyglądzie, ale i na bezpiecznym i wygodnym chodzeniu, powinniśmy wybrać zabudowane szpilki, które pewnie trzymają się stopy i mają stabilny, dobrze wyprofilowany obcas. Jeśli na typowej szpilce czujemy się niepewnie, wybierzmy wysoki obcas o kształcie słupka lub platformy, które mimo wysokości są mniej forsujące dla stóp.