Jak zwęzić spodnie jeansowe w pasie?

Każda z nas ma w swojej szafie jeansy, których nie nosi. Zalegają na dnie szafy i nie wiemy za bardzo, co z nimi zrobić. Za duże, zbyt szerokie i niedopasowane do naszej sylwetki – nie wyglądają dobrze. Szkoda jednak wyrzucić nowych lub prawie nowych spodni. Jak temu zaradzić? Markowe jeansy damskie i markowe jeansy męskie, jeśli są za duże w pasie, możemy z łatwością zwęzić i dopasować, według naszych potrzeb. Proces ten wcale nie jest trudny, a dopasowanie jeansów do naszej sylwetki wcale nie zajmuje dużo czasu. Zastanawiasz się jak zwęzić spodnie jeansowe lub jak zwęzić nogawki w spodniach? Sprawdź nasze rady i ciesz się idealnie dopasowanymi jeansami.  

 

Jeansy podczas noszenia najczęściej rozciągają się w pasie, szczególnie jeśli w składzie materiałowym znajduje się elastan.  Nie każdy lubi nosić do spodni pasek, który nie pasuje do wszystkich stylizacji, a czasami jest niewygodny i wbija się w brzuch. Co więc zrobić z takimi dżinsami? Należy pobawić się w krawcową i zwęzić je w pasie! Jak zwęzić spodnie w pasie ręcznie? Podpowiadamy. Do dzieła! 

 

Sklep z markową odzieżą oferuje szeroki asortyment produktów najwyższej jakości. Decydując się na ich zakup, wybieramy rzecz na kilka sezonów. Co w przypadku, gdy spodnie są w dobrym stanie, ale nie są właściwie dopasowane w pasie lub nogawce? Może po prostu znudził Ci się ich fason? Weź sprawy w swoje ręce i zmień spodnie na takie, które będą na nowo Ci odpowiadać. 

Jak zwęzić spodnie w pasie? 

Zastanawiasz się - jak zwęzić jeansy w pasie? Najprostszy sposób na poradzenie sobie ze zbyt szeroką talią jest oczywiście pasek. W sytuacji, gdy pasek nie daje rady, a spodnie są dużo za duże, warto zdecydować się na ich zwężenie. Jak zwęzić spodnie w pasie ręcznie? To nic trudnego. Jeśli dysponujesz maszyną do szycia, czynność ta będzie o wiele łatwiejsza, jeśli jednak nie posiadasz takiego sprzętu, szyć możesz także ręcznie.  

Krok 1. 

Ubierz spodnie i stań przed lustrem. Naciągnij je w pasie tak, jakbyś chciała, aby na Tobie leżały. Nadmiar materiału złap za plecami. Mydełkiem lub kredą zaznacz miejsce, w którym powinno być zwężenie. Ściągnij spodnie i na stole za pomocą linijki popraw kreskę. W ten sposób zanaczysz sobie obszar materiału, który należy wyciąć. Dodatkowo możesz także użyć szpileczek do wskazania miejsca cięcia. 

Krok 2. 

Odpruj szlufkę i oryginalny szew spodni Lee. Jeśli zależy Ci, aby jeansy po przeróbce prezentowały się idealnie na Twojej pupie, koniecznie rozpruj szef aż do kroku.  

Krok 3. 

Weź do ręki ostre nożyczki. Obetnij nadmiar materiału w pasie. Pamiętaj o tym, że będziesz musiała wykonać nowy szef - nie zapomnij zostawić na niego dodatkowego materiału. Przed nacięciem sprawdź, ile jeansu zostawić, aby po zwężeniu materiał dobrze się układał. Zwróć także uwagę, aby dżinsy podciąć symetrycznie po obu stronach oryginalnego szwu. Odległość między kieszeniami powinna być identyczna. 

Krok 4. 

Wybierz nitkę w kolorze odpowiadającym przeszyciom na spodniach np. Wrangler. Załóż materiał i na początku zafastryguj go. Pamiętaj, aby tkaninę na szwie podwijać na zewnątrz. Ubierz spodnie i sprawdź, czy perfekcyjnie odmierzyłaś szew, a jeans nie marszczy się ani nie jest zbyt opięty. Jeśli materiału będzie za mało, spodnie będą za ciasne. Następnie dokonaj poprawek i powtórz szycie. 

Krok 5. 

Nie zapomnij zwęzić samego pasa. Odetnij nadmiar materiału i zszyj rozcięcie. By ukryć szycie, wykorzystaj uprzednio odprutą szlufkę. Przyszyj ją elegancko w miejscu, w którym dokonałaś zwężenia. 

 

Jak zwęzić spodnie w pasie bez szycia? 

Kolejna metoda zwężania spodni w pasie nie wymaga nawet szycia! Każdy z łatwością więc sobie z nią poradzi. Wiele osób nie lubi lub nie potrafi szyć i zastanawia się jak zwęzić spodnie w pasie za pomocą gumki? Ten sposób jest bardzo szybki i bardzo prosty. Potrzebna będzie jedynie gumka guzikowa, dwa guziki, igła oraz nitka. Jak zwęzić spodnie w pasie bez maszyny? Wystarczy, że po bokach, z dwóch stron na wysokości pasa zrobisz dwa nacięcia i obok nich wszyjesz guziki w taki sposób, aby gumka się trzymała. Gotowe! Spodnie są zwężone. Ile to zajęło? Kilka minut! 

Jak zwęzić spodnie w nogawkach? 

Szerokie nogawki jak zwęzić? Tu często pojawia się problem. W pasie leżą idealnie, ale fason nam nie odpowiada i co wtedy? Jeśli spodnie są w dobrym stanie i w pozostałych miejscach leżą idealnie, a głównym problemem jest nogawka, również warto zastanowić się nad możliwością jej zwężenia. Można samodzielnie zająć się zwężeniem nogawek. Markowe spodnie damskie i markowe spodnie męskie są zazwyczaj wykonane z najwyższej jakości materiałów. Kupując je, mamy gwarancję, że posłużą nam one przez wiele sezonów. Co jednak zrobić w przypadku, gdy znudzi się nam już fason spodni? Wystarczy zwęzić nogawkę i już - mamy gotowe, nowe spodnie!  

 

Jak sprawdzić, ile trzeba zwęzić? Wystarczy przygotować spodnie do zwężenia oraz takie, które leżą idealnie. Wówczas wiemy, ile powinniśmy zwęzić. Na podłodze układamy spodnie w taki sposób, aby idealnie się na siebie nakładały. Pomiar zdejmujemy za pomocą szpilek od strony zewnętrznego szwu. Kolejno, ciągniemy od nich prostą linię markerem. Zaznaczone miejsce zszywamy ze sobą. Na końcu nie zapomnijmy o podwinięciu spodni i zaszyciu dolnego szwu.