Jakie dodatki pasują do jeansów?

Spodnie jeansowe to z pewnością jeden z najbardziej uniwersalnych elementów garderoby. Noszą je panie, noszą panowie, noszą osoby w każdym wieku od dzieci po seniorów. Są modne, wygodne, wytrzymałe i świetnie się prezentują. Stylizacje z udziałem jeansów pasują do wielu okazji, trzeba tylko dobrać odpowiednie dodatki. Co wybrać?

Na początek buty!

Do spodni jeansowych trzeba dobrać odpowiednie buty, to ważne i dla wyglądu i dla komfortu. W przypadku obuwia ważne jest to, by dopasować je zarówno do sytuacji, jak i do efektu, jaki chce się uzyskać. Ulubione Wranglery można nosić w równym stopniu ze szpilkami, jak i obuwiem sportowym, na przykład tenisówkami wyprodukowanymi przez Pepe Jeans. Buty na wyższym obcasie są polecane szczególnie tym paniom, którym zależy, by wysmuklić i wydłużyć nogi. Do jeansów typu slim fit lub skinny znakomicie pasują również kozaki i fajne botki!

Pasek, apaszka, a może kapelusz?

Jeansy pasują niemal do wszystkiego, więc można do nich zakładać różnorodne dodatki. Pasek nie tylko świetnie uzupełnia jeansową stylizację, ale także zapewnia komfort noszenia spodni. Ważne, by przy zakupie paska dobrać jego optymalną długość i szerokość. Do eleganckiej stylizacji ze szpilkami świetnie pasuje pasek w tym samym odcieniu co buty. Nieco uwagi warto również poświęcić nakryciom głowy, bo stanowią one interesujący dodatek do jeansów. Fajne rurki, t-shirt, marynarka lub dłuższy blezer oraz kapelusz z wąskim rondem, jak ten zaproponowany przez Pepe Jeans i świetna stylizacja gotowa. Na spotkanie z przyjaciółmi, na zakupy, na randkę – pasuje dosłownie wszędzie!

Dobieraj, ale… nie przesadź!

Dobierając dodatki do jeansów, warto zachować umiar, by nie przesadzić i nie przypominać ustrojonej choinki. Eleganckie szpilki w połączeniu z dużą, dobraną kolorystycznie torebką stanowią znakomite dopełnienie ubioru. Jeśli nosisz okulary przeciwsłoneczne, zrezygnuj z obfitej biżuterii. Jeśli zakładasz do spodni pasek, zrezygnuj z apaszki pod szyją, aby nie przeładować stylizacji. Asortyment dodatków pasujących do jeansów jest dziś niezwykle szeroki i atrakcyjny, więc każdy wybierze coś fajnego bez popadania w przesadę.