Kupowanie butów online

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie spodziewał się, że zakupy online zyskają taką popularność. Jest to przede wszystkim wielka oszczędność czasu, która wynika z braku kolejek, ale także ogromny komfort, gdyż zakupione produkty dostarczane są do mieszkania.

Zakupy online pozwalają na łatwe znalezienie oferty takich marek jak Lee, Cross Jeans czy Wrangler. W sklepach internetowych wybór jest też często większy, a ceny – korzystniejsze. Do zdecydowanych plusów tej formy zakupów należy dowolność wyboru i brak konieczności kontaktu ze sprzedawcami.

Szczególną popularnością wśród sklepów online cieszy się obuwie. Obecnie ogromny wybór modeli butów oraz konkurencyjne ceny każdego dnia skutecznie zachęcają kupujących. Należy jednak kierować się zdrowym rozsądkiem i przestrzegać kilku ważnych zasad.

Po pierwsze, rozmiarówka różnych marek często się różni. Najbezpieczniej jest kupić obuwie tej samej marki, np. jeśli byłyśmy zadowolone z butów Pepe Jeans, podczas zakupów online można wybrać inny model w jednakowej numeracji. Wtedy kupujemy przez internet produkt znany i uważany za wygodny. Zasada powinna się powtarzać podczas zakupów innych modeli, ale tej samej marki.

Po drugie, w razie jakichkolwiek wątpliwości wystarczy zmierzyć długość stopy. Zasada jest prosta: mierzymy ją na stojąco przy pomocy linijki lub miarki, od końca dużego palca do pięty. Stopy nie są symetryczne, dlatego tą samą czynność wykonujemy z drugą stopą. Oba wyniki porównujemy, wybieramy ten większy, następnie dodajemy do niego 0,5 cm. Wtedy dopasowujemy wynik do tabeli rozmiarów dostępnej w każdym sklepie online.

Jednak gdyby produkt nie spełniał naszych wymagań mamy prawo zwrotu lub wymiany towaru do 10 dni, bez konieczności podawania przyczyny. Zasada ta nie dotyczy jedynie obuwia wykonanego na zamówienie.