Kurtka skórzana – czy warto ją kupować?

Kurtki ze skóry pojawiły się w modzie wiele lat temu i od razu zyskały grono miłośników. Do dziś cieszą się niesłabnącą popularnością, stanowiąc stylowy element wielu kreacji. Czy warto jednak zainwestować w okrycie wykonane z naturalnej skóry?

Modny klasyk w wielu wydaniach

Bomber, ramoneska, a może biker jacket? To tylko wybrane przykłady modeli, które oferują najlepsi producenci i które czynią wybór kurtki skórzanej prawdziwym wyzwaniem. Chociaż przeważnie kojarzy się ze stylistyką rockową, pasuje również do wielu innych stylizacji. Dobrze dopasowana do sylwetki i Twojego charakteru doda każdej kreacji ponadczasowego stylu – to jedna z przesłanek, dla których warto ją mieć.

Kurtki skórzane najczęściej dostępne są w kolorze czarnym i brązowym, choć od tej reguły są także wyjątki. Do wyboru masz modele gładkie, ale też zdobione ćwiekami, sprzączkami czy pikowaniami. Zarówno projekty uniwersalne, jak i te bardziej wyraziste będą stanowiły trafione uzupełnienie wielu kreacji – od tych sportowych z jeansami Cross Jeans i koszulą Lee w roli głównej, przez dziewczęce i zwiewne za sprawą sukienki, aż po odważne stylizacje glam rockowe.

Naturalna skóra – to się opłaca

Kurtki skórzane powstają z prawdziwej skóry – czasem jest ona jedynym materiałem stosowanym w projekcie, a czasem stanowi wyłącznie zewnętrzną warstwę, połączoną z poliestrową bądź bawełnianą podszewką. Jaką skórę wykorzystuje się do produkcji kurtek skórzanych? W różnych modelach jest to np. skóra owcza bądź jagnięca.

Tym, co wyróżnia kurtki skórzane spośród okryć uszytych z innych materiałów, a także wpływa na ich cenę, jest ich trwałość, która może osiągać wiele lat. Jeśli mimo to wahasz się, czy zainwestować w kurtkę skórzaną, bez obaw! Możesz być pewien, że posłuży Ci przez wiele kolejnych sezonów. Nawet jeśli z czasem pojawią się na niej obtarcia, zachowa swój ponadczasowy urok. To w końcu prawdziwy klasyk – zarówno w modzie damskiej, jak i męskiej. Nie może zabraknąć go także w Twojej szafie!