Kurtka z kapturem czy ze stójką?

Kurtka to podstawa jesiennej i zimowej garderoby, nie sposób wyobrazić sobie bez niej wyjścia z domu w chłodne dni. Dobrze dobrane okrycie wierzchnie podkreśli walory twojej sylwetki i uzupełni modne stylizacje, więc warto dobrze się zastanowić, jaką kurteczkę na jesień lub zimę zakupić dla siebie. Częstym dylematem towarzyszącym podczas podobnych zakupów jest to, czy wybrać kurtkę z kapturem, czy ze stójką. Który dodatek jest lepszy?

Stójka czy kaptur?

Jesienne i zimowe kurtki wzbogacają różne funkcjonalne dodatki nadające im ładnego wyglądu i podnoszące komfort ich noszenia. Są to paski, ściągacze, duże i małe kieszenie, a także stójki i kaptury, które poza ciekawym wyglądem mają jeszcze ważną i pożyteczną funkcję: świetnie chronią przed chłodem i wiatrem. Obydwa warianty okryć wierzchnich są dzisiaj bardzo modne i popularne – mają je w swoich kolekcjach najbardziej popularni producenci odzieży. Kurtki z kapturem – jak na przykład te z asortymentu marki Wrangler – świetnie uzupełniają swobodne stylizacje, w nurcie sportowym lub casualowym. Kurtki ze stójką również pasują do swobodnych stylizacji, ale są już bardziej eleganckie i będą w ładny sposób komponowały się ze sukienką czy spódniczką.

Żeby było ciepło w uszy…

Kurtka z takimi dodatkami jak stójka czy kaptur nie tylko świetnie wygląda, ale przede wszystkim dba o to, żeby było nam ciepło. Przy zakupie okrycia wierzchniego warto podejść do sprawy praktycznie. Jeśli na co dzień nosi się ciepłą czapkę, szalik i parasol chroniący przed opadami, kurtka ze stójką w zupełności wystarczy. W sytuacji gdy nie lubimy nakryć głowy, a na dodatek często zapominamy o zabraniu z domu parasola, lepiej sprawdzi się kurteczka lub płaszczyk z kapturem, którym w razie załamania pogody można się skutecznie osłonić. Zanim kupimy kurtkę, warto ją przymierzyć i przekonać się, w której swobodnie się czujemy i która dobrze na nas leży. Kurtki – i te z kapturem i te ze stójką – dostępne są w wielu fasonach, kolorach i długościach, więc każdy wybierze na jesień i zimę coś fajnego dla siebie.