Najmodniejsze szaliki w sezonie 2017/2018

Gdy po ulicach hula lodowaty wiatr, a z nieba posypuje śnieg, dobrze jest otulić się mięciutkim, przyjemnym w dotyku szalikiem. To nie tylko dodatek, który pozwoli nam zadbać o komfort cieplny, ale także modne uzupełnienie stroju i szczegół, który ożywi każdą stylizację. Czy masz już w szafie modne szaliki i chusty?

To nie zło konieczne, ale modny dodatek do stroju!

Która z nas nie narzekała, że musi nosić ciepłe szaliki, zasłaniające modne okrycia wierzchnie? Dziś podejście do szalików, chust i kominów zmieniło się diametralnie, ponieważ stanowią one modny dodatek do stroju. Dostępne są w tak szerokim i zróżnicowanym asortymencie, że każda z nas znajdzie wymarzone dodatki dla siebie, w ulubionym kolorze, odpowiedniej długości i szerokości albo z modnym wzorem. Jesienią, zimą i wczesną wiosną szaliki uzupełniają nasze kreacje i dodają im charakteru. A przy okazji dbają o nasze zdrowie.

Co jest modne w tym sezonie?

W sezonie 2017/2018 jest w czym przebierać, bo modne są wyjątkowo piękne i zróżnicowane szaliki. Nie przemija trend na mięciutkie szale oversize, dostępne w ładnych kolorach i wzorach. Pasy, kratka, wzory kwiatowe i orientalne – każda z nas wybierze dla siebie coś fajnego, by otulić się w chłodniejsze dni. Na popularności szybko zyskują mięciutkie szaliki z futerka ekologicznego. Są one niezwykle przyjemne w dotyku i ciepłe, więc sprawdzą się idealnie, gdy zawita zima. Dostępne w wielu atrakcyjnych kolorach – od delikatnych pasteli przez neutralne szarości aż do intensywnych czerwieni – podbiją niejedno kobiece serce. Wśród modnych szalików można zauważyć także wpływy innych aktualnych trendów odzieżowych. Na szalikach pojawiły się nad wyraz kobiece akcenty w postaci haftowanych kwiatów lub przyszytych perełek i dżetów. Na zachodnich wybiegach mody z kolei pojawiły się szaliki inspirowane… akcesoriami kibicowskimi.

Wybierając szalik dla siebie, warto postawić nie tylko na piękno, ale również na wygodę, ciepło i miłe doznania. Szal należy skomponować kolorystycznie z okryciem wierzchnim lub innymi dodatkami: czapką, rękawiczkami lub ulubioną torebką. Inne szaliki pasują do kurtek puchowych Wranglera a jeszcze inne do eleganckiego wyjściowego płaszcza, dlatego w szafie zawsze warto mieć kilka różnych dodatków.