Przegląd czapek na jesień i na zimę

W chłodne dni załóż na głowę czapkę, by ochronić swoje zatoki, a także skórę głowy, która nie lubi niskich temperatur. Wełniane i materiałowe nakrycia głowy od kilku lat są na topie, więc jeśli posiadasz czapkę z pomponem, możesz ją śmiało wyciągnąć z szafy i nosić w chłodne poranki i nieprzyjemne wieczory. Spójrzmy, co jeszcze będzie modne w sezonie 2017.

Czapka z grubym splotem doda Ci uroku

Na mroźne dni sprawdzi się czapka wykonana z grubej i miękkiej włóczki. Znajdź taką, która idealnie dopasuje się do Twojej głowy - nie może być ani za duża, ani za mała. Obecnie bardzo mocne są czapuchy z cekinami i zabawnymi aplikacjami lub napisami. Możesz np. skusić się na czapkę z uszami kota zamiast pompona - idealna stylizacja dla osób z poczuciem humoru i dystansem do siebie. Jeśli chodzi o kolory - w tym sezonie polecamy czerń, popiel oraz beże. Zwolenniczkom zdecydowanych barw rekomendujemy czerwień - np. czapka Pepe Jeans doskonale pasuje do skórzanej oraz pikowanej kurtki.

Kapelusze dla eleganckich Pań

W sezonie jesienno-zimowym 2017 sięgnij koniecznie po kapelusz z ciepłej i miłej w dotyku wełny. Ten rodzaj okrycia głowy można połączyć z eleganckim płaszczem, a także causalową parką. Pamiętaj, aby sięgać po ciemne kolory, które są zawsze na topie w ostatnim i pierwszym kwartale roku. Kapelusze w porównaniu do czapek nie przyklapują włosów, więc możesz nosić je bez obawy o swoją fryzurę. Zdecyduj się na wąskie rondo. Jeśli lubisz subtelne dodatki, koniecznie sprawdź, czy wybrany przez Ciebie kapelusz został w nie wyposażony. Np. firma Pepe Jeans oferuje czapki z cekinami, łańcuszkami i innymi tego typu ozdobami. Ich obecność doda wyrafinowania Twojej stylizacji.

Jakie dodatki dobrać do czapek?

Kiedyś można było kupić zestawy szalików i czapek. Obecnie odchodzi się od takiej praktyki, a zamiast szalika Panie decydują się na chusty. Pamiętaj, aby pozostałe dodatki, np. rękawiczki, kolorystycznie korespondowały z okryciem głowy. Jest to ważne, aby cała stylizacja była spójna.