Rękawiczki ze skóry czy ciepłego polaru?

Rękawiczki ze skóry czy ciepłego polaru?

Sezon jesienno-zimowy wymaga od nas wyposażenia się w ciepłą odzież i akcesoria, które zabezpieczą przed niską temperaturą oraz wiatrem. Jednym z ważniejszych elementów każdego ubioru we wspomnianych porach roku są rękawiczki. Warto więc sprawdzić ofertę profesjonalnych sklepów odzieżowych.

Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych modeli rękawiczek, z czego wyroby najlepszej jakości pochodzą od takich producentów jak Pepe Jeans, Lee, Cross Jeans czy Wrangler. Największą popularnością od lat cieszą się rękawiczki skórzane. Alternatywą dla nich są jednak rękawiczki polarowe, które grzeją równie dobrze i są wyjątkowo miękkie.

Które więc wybrać?

Rękawiczki skórzane wykonane są ze skóry naturalnej lub ekologicznej. Te drugie są z reguły tańsze i przeznaczone dla osób, które nie akceptują wyrobów odzieżowych pochodzenia odzwierzęcego. Tego typu akcesoria są dostępne w wersji jesiennej (bez podszewki) lub zimowej (z grubszej skóry i z dodatkowym wypełnieniem wewnątrz). Są wyjątkowo eleganckie, wygodne i praktyczne. Doskonale komponują się z płaszczem lub dłuższą kurtką, nadając się do noszenia podczas spacerów w chłodne dni lub gdy po prostu zależy nam na oficjalnym, profesjonalnym wyglądzie. Dobierając odpowiedni dla siebie rozmiar i krój rękawiczek skórzanych, można uzyskać efekt „drugiej skóry”, co oznacza, że praktycznie nie będziemy czuć, że mamy je na sobie.  

Z kolei rękawiczki polarowe są mniej uniwersalne (nie nadają się np. na eleganckie wyjścia), ale za to nieco cieplejsze niż akcesoria ze skóry. Z tego względu lepiej sprawdzą się jako wyroby na zimę. Bardzo dobrze pasują do kurtki o kroju sportowym lub do krótkiego płaszcza puchowego. Takie akcesoria mogą być także świetnym rozwiązaniem dla miłośników sportów zimowych, stanowiąc alternatywę dla mało wygodnych usztywnianych rękawiczek narciarskich. Rękawiczki z polaru występują zarówno w wersji dla dorosłych, jak i dla dzieci.  

Warto rozejrzeć się za odpowiednią opcją dla siebie na zbliżający się sezon.