Spódnice ołówkowe - jak je nosić?

Spódnica ołówkowa to jeden z elementów must have tego sezonu. Świetnie podkreśla walory sylwetki i pozwala optycznie ją wydłużyć. Wiele kobiet, niestety, nie do końca umiejętnie zestawia ją z innymi częściami garderoby, co psuje cały efekt. Jak zatem należy je nosić, aby zawsze prezentować się olśniewająco?

Spódnica i koszula - idealne połączenie

Spódnica ołówkowa bardzo dobrze wygląda w zestawieniu z koszulą, której część chowa się do środka. W ten sposób można pochwalić się wąską talią. Należy przy tym pamiętać, że spódnica powinna być widoczna w całości, nie należy nosić do niej luźnych swetrów, które będą ją zasłaniać. Wówczas możemy zaburzyć proporcje swojej sylwetki. Równie pięknie będzie prezentować się w połączeniu np. z golfem. Golf i spódnica to dwa elementy garderoby, które bardzo lubią swoje towarzystwo, jednak dedykowane są wyłącznie osobom szczupłym. 

Spódnica ołówkowa z swobodnej stylizacji

Mimo że spódnica ołówkowa cechuje się dość eleganckim krojem, dobrze sprawdzi się także w nieco luźniejszej stylizacji. Wystarczy dobrać do niej top i bluzę jeansową. To właśnie za sprawą bluzy zmienimy charakter tego stroju. Obecnie modne są zwłaszcza bluzy jeansowe z przetarciami lub naszywkami, które wylansowała marka Lee. Znajdziemy je również w propozycji firmy Wrangler czy Pepe Jeans. Które spódnice ołówkowe warto do niej dobrać? Bardzo dobrze wyglądają spódnice w marynarskie paski, chociaż równie dobrym wyborem okażą się spódnice skórzane. W tym sezonie króluje przede wszystkim kolor bordowy i szary.

Z czym nie nosić spódnicy ołówkowej?

Taka spódnica niekoniecznie pasuje do oversizowych swetrów i wojskowych butów, np. traperów. Lepiej łączyć ją z delikatnymi elementami, które nie zaburzą harmonii. Jeszcze do niedawna nie do pomyślenia było zestawienie spódnicy ołówkowej ze sportowymi butami. Moda jednak szybko się zmienia, a trampki można teraz nosić niemal do wszystkiego, tworząc własny, unikalny styl. Najważniejsze to przecież czuć się dobrze.