Spotkanie integracyjne - jak się ubrać, aby czuć się dobrze?

 

Każda impreza integracyjna jest inna. To spotkanie nieformalne, jednak warto pamiętać o odpowiednim stroju. Zależy on od jej charakteru oraz miejsca, w którym się odbywa. Często zdarza się również tak, że osoby, które rozsyłają zaproszenia na firmowe spotkania informują, jaki strój obowiązuje. Najczęściej jest to strój nieformalny, luźny i wygodny. Co to oznacza?  

Firmy coraz częściej decydują się na organizację imprez mniej formalnych, na których obowiązuje luźny strój. W zależności od miejsca, miele widziane są bluzy czy jeansy. 

Jak ubrać się na imprezę firmową? 

Strój, który zakładamy zależy głównie od tego, gdzie się wybieramy. Przeanalizujmy więc, w jakim miejscu odbędzie się przyjęcie integracyjne czy po prostu – spotkanie. Dress code obowiązuje zazwyczaj jedynie w miejscu pracy, jednak wybierając się na niezobowiązujące spotkanie, warto także zastanowić się nad tym, co na siebie włożymy. Według starej, niepisanej zasady - nasz strój świadczy o nas. To za jego pomocą możemy pokazać nasz charakter, hobby czy upodobania do danego stylu. Szczególnie ważne jest to wówczas, gdy w firmie spotykacie się jedynie w strojach formalnych, zgodnych z obowiązujących dress codem. Na luźne spotkanie po pracy możesz więc wreszcie założyć to, co chcesz. Czy na pewno? Impreza w plenerze, ognisko, spotkanie w klubie czy barze - każde z tych miejsc wymaga odmiennego stroju. Jak się ubrać na imprezę integracyjną? Podpowiadamy! 

Postaw na sportowy szyk! 

Jak ubrać się na imprezę firmową w klubie? Biała koszula w kratę i jeansy to look, który sprawdza się niemal w każdej sytuacji. Markowe jeansy damskie i markowe jeansy męskie to element stylizacji, który warto mieć w swojej szafie. Te ponadczasowe spodnie idealnie będą współgrać zarówno z mniej, jak i bardziej eleganckimi elementami stylizacji. Dostępne w naszym sklepie jeansy Wrangler Spencer oraz kurtka męska Wrangler to ponadczasowe propozycje, które sprawdzą się zawsze.  

 Zakładając taki strój, możemy czuć się swobodnie i na luzie. Świetnie spisze się zarówno w przypadku gier sportowych, jak i podczas wypadu do kawiarni. Na spotkanie integracyjne rzadko zakłada się natomiast oficjalne ubranie. Garnitur i elegancka sukienka kojarzą się raczej ze sztywną atmosferą, a przecież nie o to chodzi na integracji. Mamy się przede wszystkim dobrze bawić. Poza koszulą w kratę, dobrze zaprezentuje się także sweter, np. kardigan. Ciekawe propozycje posiadają w swojej ofercie chociażby takie marki jak Cross Jeans, Lee czy Wrangler. Kobiety powinny zrezygnować ze szpilek. O wiele lepsze będą trampki, adidasy, a nawet mokasyny. 

 

Unikaj odważnych stylizacji 

Mimo że spotkanie integracyjne ma stosunkowo luźny charakter, nie wypada zakładać wyzywających ubrań. Krótka spódniczka i szpilki z pewnością nie okaże się dobrym pomysłem. Ta zasada dotyczy także mężczyzn, którzy muszą zrezygnować z szortów. Musimy pamiętać, że nadal spędzamy czas w towarzystwie przełożonych. Bardzo wiele zależy jednak od relacji, jakie panują w naszym miejscu pracy. Możliwe, że nawet z szefem jesteśmy w bliskich kontaktach i nie zwraca on większej uwagi na dress code panujący w firmie. Tyczy się to zwłaszcza niedużych organizacji, gdzie pracują przede wszystkim młodzi ludzie. Jeżeli spotkanie integracyjne odbywa się w restauracji, wypada ubrać się nieco bardziej elegancko. Wówczas obcasy i żakiety sprawdzą się doskonale. 

Wigilia firmowa – rodzaj nieoficjalnego spotkania  

Jednym z najpopularniejszych nieoficjalnych spotkań pracowniczych są wigilie firmowe. Mimo, że wydaje się to być spotkanie niezobowiązujące, warto ubrać się we właściwy sposób. Spotkanie to może mieć albo charakter spotkania po pracy, lub przybierać formę uroczystej kolacji. W zależności od tego, jakiego rodzaju jest to spotkanie – postawmy na odpowiednie ubranie.  

Jeśli spotkanie organizowane jest w pracy – mamy wiele możliwości. Ograniczeniem może jednak być czas na przebranie się. Wówczas już wybierając się do pracy, warto wybrać strój, który sprawdzi się zarówno w biurze, jak i na późniejszym spotkaniu. Najlepiej postawić więc na sportową elegancję - czyli jeansy i koszula. Dla kobiet idealnym wyjściem może okazać się sukienka. 

 

Spotkania integracyjne to okazja do lepszego poznania współpracowników i pokazania siebie od nieco bardziej prywatnej strony. Charakter takich imprez bywa różnorodny. Jedni preferują aktywne spędzanie czasu, inni zasiadają przy stole do wspólnego biesiadowania. Niezależnie od sposobu integracji, ogromne znaczenie ma odpowiedni ubiór. Nadal przecież jest to pośrednio środowisko pracy. Zastanawiasz się - co ubrać na imprezę firmową? Mamy nadzieję, że nasze rady trochę Ci pomogą!