Szalik czy chusta na zimę?

Komponowanie zimowego stroju stawia przed nami dodatkowe wyzwania. Trzeba zadbać nie tylko o nienaganną prezencję, ale także o komfort cieplny, który ustrzeże przed niechcianymi przeziębieniami. Co wybrać? Szalik czy chustę? A może komin? Wybór jest naprawdę ogromny.

Warto zadbać o dodatki

Dodatki do stroju w postaci szalików i chust są praktycznie niezastąpione zimą. Nie tylko ustrzegą przed mrozem i podmuchami lodowatego wiatru, ale także ładnie komponują się z innymi cieplejszymi elementami garderoby. Szalik albo chusta może się stać interesującym akcentem, który odmieni cały strój, dlatego warto dobrze przemyśleć wybór. Na co się zdecydować? Tak naprawdę modne są zarówno szaliki, jak i chusty, a także cieplutkie kominy. Dostępne są one w tak szerokim asortymencie, że każdy znajdzie coś atrakcyjnego dla siebie.

Ciepłe szaliki i kominy na zimę

Ciepły i mięciutki szalik jest przyjemnym i gustownym dodatkiem do stroju. Jaki szalik wybrać? To zależy od naszych preferencji, bo w sklepach znajdziemy cienkie, krótkie szaliczki do wiązania, jak również szerokie, miękkie i długie szale, takie jak ten z kolekcji Pepe Jeans. Takim szalem możemy się przytulnie omotać i nie straszne nam będą żadne mrozy. Jeśli obawiamy się, że nie podołamy estetycznemu wiązaniu szala, możemy wybrać modny komin. To właściwie szal, tyle że połączony końcami. Wystarczy przełożyć go przez głowę i ładnie ułożyć na ramionach i szyi. Kominy występują w wielu wersjach: pojedyncze, podwójne, a nawet potrójne.

A może chusta?

Ciekawym pomysłem na dodatek do zimowego stroju jest także chusta. Warto wybrać duże kwadratowe chusty, które składa się w trójkąt. Taką chustę łatwo zawiązać pod szyją i ładnie udrapować na kurtce lub płaszczyku. Jakie wzory chust i szalików są modne tej zimy? Z mody nie wychodzi kratka, ale popularnością cieszą się także jednobarwne szaliki z aplikacjami z perełek lub z wyszywanymi kwiatami. Przy wyborze dodatków do stroju zimowego warto sugerować się nie tylko modą, ale także rodzajem okrycia wierzchniego, fasonem czapki, a przede wszystkim własną wygodą.