znaleziono produktów: 14
Filtry

Spodnie chino (popularnie nazywane chinosami) są bardzo oryginalnym projektem. Łączą w sobie luz kojarzony z jeansami oraz dostojność spodni garniturowych. Choć z pozoru wydaje się to niemożliwe, męskie spodnie chino doskonale spełniają oba warunki jednocześnie.

Warto jednak podkreślić, że nie są one standardowym elementem stroju na okazje wymagające oficjalności i powagi. Należą do garderoby codziennej, w związku z czym są wyjątkowo wygodne oraz trwałe. Idealnie sprawdzają się podczas spotkań towarzyskich lub jako część ubioru do pracy, w której nie jest wymagane noszenie garnituru. Dają czytelny sygnał o elegancji i dbałości.

Międzynarodowe rozwiązanie

Historia stojąca za powstaniem spodni męskich chino zaczyna się w Chinach. To tam zostały wyprodukowane pierwsze wersje tego ubioru, choć sam projekt jest na wskroś zachodni. Nazwa z kolei pochodzi z języka hiszpańskiego i nawiązuje oczywiście do kraju pochodzenia spodni. Jednak swoją popularność zawdzięczają dopiero po udoskonaleniu kroju przez amerykańskich projektantów, którzy mocno przyczynili się do popularyzacji idei stojącej za męskimi spodniami chino.

Początkowo z chinosów korzystało przede wszystkim wojsko. Był to stały element stroju amerykańskich i brytyjskich mundurowych. Dopiero potem moda podbiła serca zwyczajnych użytkowników.

Fason spodni chino

Ich prostotę można uznać za banalną, jeśli pominie się wszystkie pomysły na wykorzystanie takich spodni. Równe nogawki, po dwie kieszenie z przodu oraz z tyłu, wykonane z bawełny. Wiele osób mogłoby uznać, że nie ma w tym nic odkrywczego. Jednak właśnie w tym tkwi siła męskich spodni chino. Ta prostota pozwala na niecodzienne zastosowania.

Doskonale łączą się z pozostałymi elementami ubioru, niezależnie od ich rodzaju. Nawet przy zwykłym t-shircie czy koszulce polo nadają odrobiny elegancji. Jednak jeśli połączyć je z codzienną bluzą, ubiór zyskuje więcej luzu. W zależności od kontekstu spodnie męskie chino zmieniają postrzeganie właścicieli noszonej garderoby. W związku z tym można je uznać za spodnie niezwykle uniwersalne!

Nowoczesne chino można spotkać w różnych wersjach, co pozwala na łatwe dopasowanie spodni do indywidualnych wymogów. To samo dotyczy ich kolorów czy detali, jakimi wyróżniają się spośród innych modeli spodni.

W całości z bawełny

W przeciwieństwie do jeansów, chinosy wytwarzane są w 100% z bawełny. Można jednak spotkać wersje z delikatnym wykorzystaniem innego materiału (także w naszym sklepie). Zazwyczaj jednak nie można mówić o męskich spodniach chino, jeśli nie są one wykonane z bawełny.

Wykonanie z wysokiej jakości tkaniny sprawia, że chinosy wykazują się odpornością, łatwo utrzymać je w czystości i dobrze prezentują się właściwie na każdej osobie.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą spodni męskich chino. W przypadku pytań czekamy na kontakt telefoniczny lub mailowy. Z przyjemnością rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Zamówione produkty wysyłamy przesyłką kurierską od razu po otrzymaniu płatności. Można je także odebrać w jednym z naszych punktów sprzedażowych.

NEWSLETTER