Trzy sposoby na przeróbki spodni

Kolejne porządki w szafie? Stos ubrań na środku pokoju rośnie, a Ty zastanawiasz się, czy coś z tych rzeczy może się jeszcze przydać? Oczywiście, że tak! Wystarczy odrobina sprytu, kilka prostych narzędzi i dobry pomysł, a podarujesz niemodnym ciuchom drugie życie. Przedstawiamy trzy niezawodne sposoby na przerobienie starych jeansów, aby zyskały zupełnie nowy wygląd!

Modne dziury!

Twoje ulubione markowe jeansy przecierają się w niektórych miejscach? To wcale nie oznacza, że musisz się ich pozbyć! Spodnie z dziurami i przetarciami to jeden z najgorętszych trendów ostatnich miesięcy, który bynajmniej nie ma zamiaru zniknąć z wybiegów mody, ulic i sklepowych półek. Z czystym sumieniem możesz zabrać się do "niszczenia" swoich Wranglerów lub lubianych spodni Lee. Możesz je delikatnie przetrzeć pumeksem czy papierem ściernym albo pójść na całość, podziurawić i postrzępić - co tylko zechcesz.

Zanim zdecydujesz się na jedną z metod, przymierz spodnie i zaznacz kredą miejsca, w których chcesz mieć dziury i przetarcia. Dziury wykonasz nożykiem do tapet albo ostrymi nożyczkami, nie zapomnij tylko włożyć do nogawki czegoś twardego, by nie przeciąć jej tylnej części. Aby twoje działania wyglądały naturalnie, powyciągaj pojedyncze nitki szydełkiem lub igłą i postrzęp materiał przy dziurach.

Naszywanki

Nie udało się wyeliminować wielkiej, tłustej plamy nad kolanem? To nie powód, by pozbywać się ulubionych jeansów z garderoby. Wystarczy wyciąć modną dziurę albo naszyć coś ciekawego. Możesz wybrać łatkę z ciemniejszego lub jaśniejszego jeansu, która będzie idealnie kontrastowała z pozostałą częścią spodni. Jeśli zechcesz nadać spodniom kobiecego charakteru, możesz wykorzystać skrawek kwiecistego materiału albo kawałek koronki. W pasmanteriach znajdziesz też wiele ciekawych, a nawet zabawnych naszywek, koralików, wstążek i wstawek, które sprawią, że Twoja odzież stanie się niepowtarzalna.

Ostatnie cięcie

Nie masz pomysłu, jak ciekawie przerobić długie spodnie? Zawsze możesz zrobić z nich krótkie spodenki. Jeansowe szorty przydadzą się w każdej szafie, a ich wykonanie nie jest specjalnie skomplikowane. Wystarczy przymierzyć spodnie i zaznaczyć, jaką długość się preferuje. Jeśli w szafie masz inne spodenki, możesz je złożyć i przyłożyć do spodni. Pamiętaj, nogawki powinny być wykrojone pod odpowiednim kątem. Cięcie i gotowe! Uzyskane spodenki jeansowe można wykończyć na wiele sposobów. Można je podwinąć, postrzępić, wyszyć koralikami albo zafarbować, to zależy tylko od Twojej fantazji.