Zimowe stylizacje - jak ubrać się na mroźny dzień?

Wielu z nas zastanawia się nad tym, jak tworzyć stylizacje na zimę, które będą jednocześnie modne i wygodne, ale także ciepłe. Nie od dziś wiadomo, że szczególnie w okresie od grudnia do końca lutego temperatura potrafi spaść poniżej zera i skutecznie zniechęcić nas do wychodzenia na zewnątrz. Można się uchronić przed mrozem, dostosowując ubrania do pogody za oknem.

Na co zwracać uwagę w pierwszej kolejności?

Należy zaopatrzyć się w ciepłą dzież wierzchnią i wytrzymałe, nieprzepuszczające wilgoci i zimna buty, najlepiej trapery z grubą podeszwą i mocnymi szwami. Tego rodzaju obuwie tworzą kultowi producenci, tacy jak: Pepe Jeans, Cross Jeans, Lee, czy Wrangler.

Z kolei zimowa kurtka powinna charakteryzować się dobrym wypełnieniem (naturalne lub syntetyczne pierze, gruby poliester itd.) i mieć odpowiednią długość, najlepiej do połowy uda. Wskazane jest także, by posiadała kaptur, który zabezpieczy Cię przed śnieżycą i wiatrem. Nie zapominaj o dobrej jakości skarpetkach oraz czapce, ponieważ to właśnie przez głowę i stopy ucieka z naszego organizmu najwięcej ciepła.

Gdy już wyposażysz się w odpowiednią kurtkę i buty, pora dobrać pozostałą garderobę. Często zdarza się, że odzież wierzchnia jest na tyle ciepła, że nie musisz już zakładać pod nią grubych swetrów, szczególnie jeśli nie należysz do wrażliwych na niskie temperatury osób lub przez cały dzień przebywasz w ogrzewanym pomieszczeniu, ale wytrzymałe i grubsze spodnie sprawdzą się zawsze.

Zimą warto wprowadzić do swoich codziennych stylizacji jeans lub sztruks. Tego typu materiały są praktycznym i wygodnym rozwiązaniem na panujące na dworze mrozy, a jednocześnie sprawdzają się w codziennych sytuacjach, takich jak praca w biurze. Jeśli przez większość dnia przebywasz na dworze i spacerujesz, pod spodnie jeansowe możesz założyć jeszcze ciepłe kalesony lub ‒ w przypadku kobiet ‒ rajstopy.

W zimowych stylizacjach możliwości jest naprawdę sporo. Wystarczy postawić na sprawdzoną, obowiązkową bazę i dobierać do niej pozostałe elementy, które najbardziej nam odpowiadają.